x

Велиновски од Силекс се пресели во Слога (В)

velinovski-sloga

Новиот фудбалски второлигаш, екипата на Слога од Виница, денеска го претстави Богдан Велиновски како новото засилување.

23-годишниот фудбалерсе сели во Виница од екипата на ФК Силекс од Кратово и ќе биде големо засилување за дефанзивната линија.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата