x

Велешани ја добија борбата против „лавовите“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

vardar-makedonija-gp-16

Борец од Велес издојува голема победа. Во Велес попладнево „падна“ екипата на Македонија ЃП.

Нововлезените Пеев и Ѓорѓијев за пет минути донесоа предност од 2:0, а потоа Фернандињо само намали, но ѓорчепетровци не дојдоа до добар резултат од Велес.

Борец дојде до четвртиот триумф во оваа сезона.

Фотогалерија од мечот во Велес:

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата