x

Васоски: Вардар после декември може да го доживее најцрното сценарио од своето постоење!!!

vasoski-tiket-3

Вечерва преку својот фејсбук профил, се јави Александар Васоски, шефот на струшниот штаб на Вардар. Тој покрај другото го напиша и следното, односно најави црно сценарио кое го очекува нашиот најтрофеен клуб.

Доколку не се среди ситуацијата во клубот после декември, Вардар може да доживее најцрно сценарио од неговоро постоење“.

Се знае на што мисли Васоски, на големата беспарица која го тресе Вардар веќе подолго време.

Инаку тој напоменува зошто и како неговата екипа има такви резултати какви што има во сезонава.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата