x

Вардар одново не е во „топ 10“ листата на ЕХФ

vardar-e1603703293715

Европската куќа на ракометот ЕХФ, на периоди објавува моментален ранкинг на клубовите, потпирајќи се на нивните резултати, и на познавањето на ракометот на оние кои ја кројат оваа листа.

ЕХФ денеска го објави најновиот ранкинг, на кој го нема Вардар 1961. Она што е интересно е тоа што ги нема ниту ПИК Сегед ниту ПСЖ.

Инаку Вардар беше меѓу првите 10 пред почетокот на сезоната.

Списокот на ТОП 10 клубови составен од експертите на ЕХФ е следен:

10. Мотор
9. Нант
8. Мешков Брест
7. Порто
6. Алборг
5. Фленсбург
4. Кил
3. Келце
2. Веспрем
1. Барселона

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата