x

Вардарци не мируваат: И слободниот ден се користи максимално

Вардар 1961 вчера го имаше првиот собир во рамките на подготовките за новата сезона. Вистинското за актуелниот европски првак стартува во понеделник, откако ракометарите ќе ги минат тестирањата.

Иако денешниот ден е слободен, сепак „црвено-црните“ не мируваат. Глед Калараш, Тимур Дибиров и новиот голман, Робин Кантегрел се искачија на Водно. За време на паузата ниту еден член на Вардар 1961 не паузираше, сите се обидуваа да останат во што подобра форма.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата