x

Вакви големи квоти има САМО во Mozzart! ПСЖ 2,37, Бенфика 1,50, Интер 1,35…

psz
Никаде на планетата нема да пронајдете поголеми квоти!

Нова недела – нови изненадувања од кујната на Mozzart.

Овој пат на дури четири парови кои се играат денес, букмејкерите гарантираат дека во секој момент ќе имаме најголеми квоти на свет!

Доколку планирате да одиграте тикет и добро да се забавувате, јасно ви е дека страната на Mozzart е најдобра опција.

Интер – Специја (недела, 15.00), кец 1,35

Интер нанижа осум натпревари без пораз во Серија А, а на последните пет има само победи и дојде на само еден бод од лидерот Милан. Специја, која пет кола нема победа, секако не е тим која би можела да го запре тимот на Антонио Конте во оваа ситуација. Кецот е веќе „виден“.

Дижон – Монако, (недела, 15.00), 1,65

Ако некој е идеалниот тим за Монако да ја прекине серијата од три порази, тоа е Дижон, тим кој е последен на табелата и после 15 кола има само една победа и девет бодови. Монако мора да ја искористи оваа шанса за да го започне враќањето кон врвот на табелата.

Жил Висенте – Бенфика (недела, 18.30), двојка 1,50

Ова ќе биде уште една долга борба помеѓу Бенфика и Порто за титулата во Португалија, а оваа сезона изгледа дека и Спортинг има сили да се вклучи во истата, со оглед на тоа дека моментално се наоѓа на првото место. Тоа значи дека Бенфика едноставно не смее да губи бодови со „малите екипи“, а во недела вечер гостува на Жил Висенте, кој им е ривал по мерка – во последните 12 натпревари го имаат победено дури 11 пати, а од тие, последните шест без примен гол. Сè ви е јасно, а двојката во Mozzart е најголема на свет!

Лил – ПСЖ (недела, 21.00), двојка 2,37

Лил ги искористи двата киска на ПСЖ во последните пет кола и го смени од првото место. Парижаните не се навикнати да гледаат во нечиј грб и во недела вечер имаат огромен мотив да го победат Лил на негов терен и да се вратат таму каде што припаѓаат, на врвот. Самиот факт дека Лил е прв, ја засили квтотата за двојка, а Mozzart дополнително ја подигна и кај нас е најголема на свет!

Време е за фудбалска недела, уживајте во феноменалните натпревари и заработете во Mozzart.

 

*НАПОМЕНА: Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата