x

Вака тренираше великанот…. Марадона на кал прави фудбалска магија (ВИДЕО)

kal

Ретко видео од Диего Армандо Марадона како тренира во дресот на Наполи по каллив, ужасен терен покажува само колку овој човек имаше фудбал во него, и колкав виртуоз беше со „бубамарата“.

Нека овој кратој видео запис биде потсетник за сите оние млади момчиња кои се дел од фудбалот  кога најдобриот на сите времиња можел во овие услови да тренира и да биде најдобар тогаш треба сите да молчат и да се фатат за работа.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата