x

Вака се слави пласман на Европско! (ФОТО)

meti-slavi

 

Голема радост, солзи радосници кај играчите и селекторот Ангеловски, но и малку невообичаена глетка. Имено по големи резултати и успеси се креваат на раце тренерите, селекторите, играчите, но по мечот со Грузија на раце беше кренат претседателот на Фудбалската федерација Муамед Сејдини. И самиот не можеше да ја скрие голема радост дека ете нашата репрезентација се пласира на ЕП и тоа за првпат. Тој ќе биде впишан како прв претседател кој во негов мандат репрезентацијата на Македонија успеала да се пласира на Европско.

Ете вака се слави пласман на ЕВРО…

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата