x

Вака капитенот го „воспитува“ непослушниот соиграч (видео)

Ајакс игра со Херенвен во холандскиот шампионат, а на мечот се случи интересен момент кога капитенот на амстердамскиот тим Душан Тадиќ збесна поради лошата игра на 19-годишниот Дест. На српскиот интернационалец не му се допаднаа неколку лоши потези на тинејџерот поради што реши да го воспита младиот фудбалер. Му се изнавика поради грешките…

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата