40-годишната Ким Кардашијан  со своите следбеници на Инстаграм сподели фотографии, каде се гледа во минијатурно бикини, позира покрај море.

Таа важи за најубава жена на светот, а Ким Кардашијан докажа дека и со 40 години на рамениците продолжува да биде во топ-форма.

Ким одбра да позира во пар бикини кое ги истакнува нејзините совршени форми. 

На постот со фотографиите таа напиша: „Вака е да имаш 40 години“!