Маж од Нигерија бил приведен на аеродромот „Франц Лист“ во Будимпешта, откако бил фатен во обид да прошверцува скоро еден килограм кокаин и хероин во неговото тело.

Поради сомнителното однесување, на човекот му било наредено да помине преку СТ – скенер, кој открил дека во неговиот стомак има околу 50 пакувања со дрога, пренесуваат тамошните медиуми.

Подоцна било утврдено дека човекот се обидел да прошверцува над 810 грама кокаин и 66 грама хероин, потврдија надлежните органи.

извор: Makfax