x

Бруно Фернандеш е прогласен за играч на годината во Манчестер Јунајтед

fernandes

Португалецот Бруно Фернандеш е прогласен за играч на годинава во тимот на Манчестер Јунајтед. Иако тој е член на клубот само од јануари годинава, игрите кои ги прикажа се и повеќе од доволно тој да ја добие оваа престижна награда.

Фернандеш е фудбалерот кој во Јунајтед го бараа со години. Лидер, голгетер, и играч кој може во секој момент да ги промени нештата на терен. Јунајтед тоа се обиде да го направи со десетина мулти милионски засилувања но очигледно погоди со Португалецот.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата