Британскиот принц Хари ја започна последната рунда од своите кралски должности и им порача на присутните во говорот на неформалниот состанок во Единбург дека може едноставно може да го нарекуваат Хари.
        
Внукот на кралицата Елизабета и неговата американска сопруга Меган, војводата и војвотка од Сасекс, најавија дека ќе отстапат од своите кралски должности следниот месец за да поминат повеќе време во Северна Америка.Иако Хари повеќе нема да биде познат како Неговото кралско височество, тој и понатаму ќе биде принц.

извор: Makfax