x

Брдаровски се откажа од ергенскиот живот (ФОТО)

Фудбалерот на Вардар, Владица Брдаровски и официјално се откажа од ергенскиот живот откако одлучи да ја побара својата девојка Ивана за жена.

Популарниот Брда големото прашање го постави на Малдивите, каде одмора во паузата од сезоната.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата