Контроверзната босанска пејачка Алма Туцаковиќ веќе некое време живее во Дубаи, а регионалните медиуми пишуваат околу шпекулациите дека таа се омажила за шеик и започнала да живее со него, заедно со неговите останати 22 жени. Сепак, вистината е сосема поинаква.

„Алма навистина се пресели во Дубаи, но нема знак или глас од шеикот“, рече таа пред некое време.

Иако претходно се појавија нејзини изјави за босанските медиуми во кои се вели дека ужива во изобилство, таа сега го тврди спротивното.

„Луѓето се луди … мајка му што е родена не може да стигне ниту до шеикот“, рече тогаш Алма.

Таа додаде дека отишла во Дубаи да заврши школа за шминка и менаџмент и дека извесно време работела и како менаџер во салони. Таа беше многу активна на социјалните мрежи, редовно споделуваше фотографии од теретана, како и моменти од нејзиното секојдневие, но одеднаш, сето тоа престана.

Алма ги избриша сите слики и остави само една на својот профил, на кој пишува на арапски јазик: „Сите чекаат да погрешите, Бог чека да се покаете“.

Таа забрани коментари, а нејзините следбеници не можеа да ја прашаат што всушност се случува и зошто ја донесе оваа одлука.