x

Борко со реакција по изјавата на Шилегов за ФК Вардар (ФОТО)

Борко Ристовски е меѓу оние кои бурно реагираа по вчерашната изјава на градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, дека нема намера да го земе ФК Вардар со долгови.

Македонскиот репрезентативец и чувар на мрежата на актуелниот европски шампион со еден збор го искоментира ставот на Шилегов – БРУКА.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата