x

Бонучи: Роналдо е ТЕНК!

Дефанзивецот на Јувентус, Леонардо Бонучи, во интервју за порталот „Фудбал365“ откри некои работи кои го фасцинираат кај Кристијано Роналдо.

„Покрај постојната опрема, Роналдо никогаш не ги остава ниту малите работи што можат да му наштетат. Кога се враќаме од натпревари во два часот наутро, во три часот тој ја менува облеката и нурка во ладна вода за да се опорави. Постојано се стреми да биде најдобар. Роналдо е борбено возило – машина. На Кристијано може само да му се восхитувате и да преземте две или три работи од него. За две години во Јувентус, секој од нас научи нешто од него и стана подобар фудбалер“, вели Бонучи.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата