x

„Бомбата“ на Барди донесе важни три бода за Леванте (ВИДЕО)

Енис Барди беше творецот на победата на тимот на Леванте на гостувањето кај Гранада. Македонецот погоди со удар од околу 18-19 метри со силен удар, сместувајќи ја топката во левиот агол од немоќниот голман на Гранада за 1:2 во 89. минута. Домашните немаа сила да се вратат.

Важни бодови донесе Барди за Леванте за средина на табелата во Шпанија.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата