x

Боксерските квалификации за ОИ закажани за февруари

janevski-i-ljama

Поради пандемијата коронавирус, боксерските квалификации за пласман на Олимписките Игри во Токио беа прекинати по само четири дена, истите се одржаа во Лондон.

Новиот датум не е точн одреден, но има најави дека ќе се одржат во февруари следната година, локацијата иста така останива непознато, иако шансите се големи домаќин да биде токму англиската престолнина.

Македонија имаше свои претставници во овие квалификации, Гоце Јаневски и Јасин Љама, добро ќе ги паметат истите, едвај се вратија во Македонија.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата