x

Божиновски прими „пацерски“ гол (видео)

gol-na-mkd-gp

Силекс и Македонија ЃП во моментов играат во Кратово во рамките на 11. коло од Првата македонска лига. Скопската екипа поведе во 53 минута по голема грешка на голманот на Силекс Даниел Божиновски. Еден од најдобрите голмани во најсилната лига лошо реагираше при слободен удар на противникот.

Фернандо шутираше покрај живиот ѕид, топката отскокна пред Божиновски го измами и заврши во мрежата. „Почетничка“ грешка која може скапо да го чини неговиот тим.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата