x

Божиновски контролор на мечот Гент-Рома

Во четврток во рамките на Лига Европа ќе се соочат белгиски Гент и италијанската Рома. Во првиот меч римјаните победија со 1:0, а вечерва во Гент ќе бркаат потврда на местото во осминафиналето на најмасовното европско клупско натпреварување.

Прв судија на мечот е Шпанецот Хозе Марија Санчез, а за контролор е назначен македонскиот арбитар Емил Божиновски.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата