x

Божиновски и Ковачев уште една година во Македонија ЃП

Иако фудбалски веќе одамна се дел од графата ветерани спека, тоа не ги споречува Боби Божиновски и бугарскиот интернационалец Мартин Ковачев и натаму да бидат активни. И обајцата и останаа верни на Македонија ЃП и следната сезона повторно ќе го носат дресот на тимот од Ѓорче Петров.

Клубот со задоволство ја објави оваа информација, затоа што очигледно Ѓорчевски се задоволни што имаат играчи кои се верни и кои и на прагот од петтата деценија од животот со задоволство го носат црвено – жолтиот дрес.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата