x

Билд објавува скандал: Вработен во погребалниот дом се слика со мртвото тело на Марадона!

screenshot_10

*Фотографијата е застрашувачка

Навистина некои луѓе немаат почит и респект ниту кон мртвите. Па така, како што објавува германскиот “БИЛД“, во погребалниот дом вработен се слика со мртвото тело на Диего Армандо Марадона. Се разбира дека ова е скандал над скандалите. Но тоа е, навистина некои луѓе немаат почит кон мртвите и мрвите легенди. Инаку во текот на целиот ден реки народ, милиони Аргентинци се со солзи во очите и со тага во срцата се простуваат од саканиот Диего.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата