ОВЕН

Проблемите кои сте ги имале, ги решавате со помош на своите соработници. Полека ситуацијата ви се менува на подобро. Пуштете му на симпатијата подобро да ве запознае и да развиете „подлабок“ однос. Ве чека почеток на врската. Болки во грлото.

БИК

Можете да очекувате позитивни случуавања на полето работа. Конечно, остварувате некои важни контакти на ова поле. Можно е да сте почнале да се оддалечувате од партнерот. Апетитот е нагласен.

БЛИЗНАЦИ

Ако се потрудите доволно, ќе успеете да ги завршите работите кои ги сметате за важни. Нежноста и романтиката ви се потребни во односот со саканата личност за вашата врска да може да остане добра. Проблеми со вртоглавица.

РАК

Наскоро ќе ви се укаже прилика за нова соработка до која доаѓате преку препорака. Ќе ви се укаже шанса повторно да ја обновите комуникацијата со личноста од минатото. Можни проблеми со несоницата.

ЛАВ

Генерално поволен ден кога е во прашање работата и со леснотија може да остварите се она што го сакате. Одлично се сложувате и немате проблеми во комуникацијата со личноста која ви значи. Внесувајте повеќе витамини и минерали.

ДЕВИЦА

Ќе се потрудите подобро да се организирате и моментално ситуацијата на работа не ви е сјајна. Избегнувајте караници со партнерот. Можно е двајцата да сте наклонети кон претерување и обвинување. Чувствителни сте на полето здравје.

ВАГА

Лесно доаѓате до нови шанси за работа. Подготвени сте да се впуштите во мали работни ризици денеска. Добро се сложувате и искрено се сакате, па односот со партнерот е добар. Очекувајте добар период. Солидно здравје.

ШКОРПИЈА

Ќе имате прилика да се свртите кон нови соработки и шанси да ја проширите својата работа денеска. Пред вас се нови компликации со саканата личност, кои нема да ги надминете лесно. Внимавајте околу исхраната.

СТРЕЛЕЦ

Можно е малку да сте разочарани поради работната ситуација во која се наоѓате. Конечно, ќе најдете компромис со личноста која ви значи. Вашата врска, сепак, може да се спаси. Посетете лекар поради контрола.

ЈАРЕЦ

Расположени сте за нови случувања и подготвени сте да остварите нови контакти кои ќе ви бидат значајни. Поволен ден за нови познанства ако сте слободни. Очекувајте добра ситуација. Внимавајте на здравјето.

ВОДОЛИЈА

Може да сметате на позитивен исход од работните случувања на работното поле. Ситуацијата ви оди во прилог. Нов познанник ви покажува чувства, а ниту вие не сте рамнодушни. Можна е интересна средба. Редовно контролирајте го притисокот.

РИБИ

Важно е да ја насочите енергијата во конструктивен правец и да се посветите на својата работа на што подобар начин. Ако сакате да се случат некои промени по прашањето за вашиот однос со партнерот, на тоа треба и да работите. Добро ќе ви дојде малку одмор.