x

Бес или очај: Ди Марија го плукна противничкиот фудбалер (ВИДЕО)

screenshot_6

Фудбалерите на ПСЖ се на добар пат поразени да излезат од дуелот со Марсеј во дербито на 2. коло во Лига 1. Како одминуваат минутите така фудбалерите на францускиот првак стануваат нервозни, губат со 0-1, за ова говори видео-записот во продолжение, на кој може да се види како Ди Марија го плука противничкиот играч, Гонзалез.

 

Angel Di Maria spitting on Alvaro Gonzalez; no card given even after VAR check from r/soccer


Членот на Марсеј побара од судијата да го санкционира Ди Марија, но ВАР пресуди дека не се случило ништо.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата