x

Бензема се држеше за глава, Рамос удираше во стакло (ВИДЕО)

screenshot_1-16

Реал Мадрид на домашен терен беше совладан од Алавес со 1-2. „Длабоко“ во судиското надполнување, Иско можеше да донесе бод, од околу 20 метри ја погоди пречката, па гостите заминаа со целиот плен.

На социјалните мрежи излезе реакцијата на Бензема, Рамос и Федерико Валверде. Првиот се држеше за глава, додека Рамос удираше по стакло.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата