x

Белорусија прогласи крај на ракометната сезона

И Белорусија падна, тамошната федерација одлучи да стави крај на сезоната.

Шампионската титула во машка конкуренција очекувано му припадна на Мешков Брест, додека кај дамите на Гомел.

Купот во оваа земја исто нема да се игра оваа сезона.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата