x

Белерин сади 3000 дрва за секој триумф на Арсенал

Хектор Белерин стартуваше еколошка акција во која за секоја победа на неговиот тим Арсенал во преостанатиот дел од сезоната 2019/20 ќе посади по 3000 дрва.

Оваа акција е стартувана во име на борбата против емисијата на јаглерод во воздухот, која секако е еден од најголемите еколошки проблеми на планетава.

Белерин ја покажа својата човечност на овој начин, само преостанува Арсенал да победи на што е можно повеќе мечеви сезонава.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата