x

Бекам го промени логото на клубот поради коронавирусот (ФОТО)

Познатите личности во деновите на коронавирус и брзото ширење на пандемијата, се обидуваат на различен начин да испратат порака ширум светот да ги почитуваат препораките на надлежните во обидот да се спречи ширењето.

Дејвид Бекам одлучи да го промени логото на својот клуб Интер Мајами, кој се натпреварува во МЛС-лигата.

На истиот се наоѓаа две херони кои се знак на слободата, легендарниот фудбалер одлучи да ги раздели.

„Ковид1-9 го парализираше целиот свет, треба да ги почитуваме советот на надлежните органи и да ја почитуваме дистанцата“, порачаа од Интер Мајами.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата