Од „ЕВН Македонија“ известуваат дека денеска од 8:00 до 10:30 часот без струја ќе останат корисниците од – Макпетрол Идризово, Мак лифт, Мајами, Идризово, дел од Кадино, Мралино, Дрма и Пивар (о. Гази Баба и Илинден).

извор: Makfax