x

Без Лојд, Ц. Звезда убедливо поразена во Русија

kk-c-zvezda

Кошаркарите на Црвена Звезда загубија од Зенит во Санкт Петербург со 98:69 во првиот денешен меч од 16. коло на Евролигата. Без најдобриот стрелец Џордан Лојд, кој е позитивен на коронавирусот, „црвено-белите“ немаа апсолутно никакви шанси.

Оба веше десетиот пораз на Ц. Звезда оваа сезона во Евролигата, а седмата победа ќе мора да ја бараат на дуелот со Панатинаикос закажан на 30 декември.

На денешниот дуел кај рускиот тим одлично издание имаше Риверс кој постигна 23 поени, додека кај белграѓани О’Брајант постигна 13 поени.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата