Од ЈП Водовод и канализација информираат дека утре поради дефект на затварач ф 80 мм., на ул.Филип Втори Македонски ББ ( карши Жена Парк ), прекинато водоснабдување од 09:00 часот ќе имаат корисниците на ресторан „Национал“ и ССМ до завршување на дефектот. ( општина Центар )

извор: Makfax