Состојки:

3 банани

400 гр диња

150 гр чоколадо

100 гр мелени ореви

100 гр путер

150 гр посни бисквити

ванилин шеќер

Уживајте во вкусот на необичниот десерт, а инструкциите и деталите за подготовка погледнете ги во видеото:

[video:https://www.youtube.com/watch?v=HD5OZf0PebM autoplay:0]