x

Бартомеу: Ми се закануваа на мене и на моето семејство

bartomeu-1

Барселона ќе добие нов претседател, откако вечерва изненадувачки Бартомеу ја промени својата одлука и заедно со бордот на директори поднесоа оставка.

Притисокот беше голем, пресуди неговиот лош однос со Лионел Меси, кој сакаше да го напушти тимот поради лошата политика на првиот човек. Тој по својата одлука излезе пред новинарите.

„Ми беше чест да му служам на клубот. Заминуваме без да ги завршиме економските процеси што се во тек, сето тоа ќе има сериозни последици. Бевме депресивни. Ми се заканија мене и на моето семејство. На сите членови на одборот “, рече тој за Бартомеу.

Тој откри дека потпишал важни документи кои ќе ја променат иднината на каталонскиот гигант.

„Сакам да ви кажам една необична ексклузива. Ние прифативме и потпишавме сè што е потребно за учество во идната Супер лига на Европа, која ќе ни гарантира економска стабилност. Исто така, денеска го прифативме новиот формат на Светското клупско првенство “, рече тој.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата