x

Барселона нема дилеми, дресот на Меси е на продажба

screenshot_1

Иако Лионел Меси побара да биде ослободен од обврските, сепак раководството на Барселона не попушта, стои на ставот дека ѕвездата треба да остане. А колку се сериозни во своите намери покажаа денеска, во продажба го пуштија и неговиот дрес.

Официјалната фан-шоп продавница веднаш се наполни, фановите не чекаа долго, се „фрлија“ на шопинг.

Дали Меси навистина ќе остане, ќе биде познато по состанокот меѓу Бартомеу и таткото на Аргентинецот.

Но, со овој потег каталонскиот гигант најави дека нема намера да го пушти својот најдобар фудбалер.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата