x

Барса подготвува нова трампа: Сега го нуди Кутињо за играч на Арсенал

Откако го испратија Артур Мело во Јувентус во замена за Миралем Пјаниќ, Каталонците се обидуваат да направат уште неколку аранжмани со размена на играчи. Според последните вести од Шпанија, раководството на Барселона деновиве стапи во контакт со Арсенал, за да им понуди трампа Кутињо за Гендузи.

Кутињо веќе долго време се поврзува со Арсенал, а каталонскиот клуб сега се обидува да го искористи за да донесе играч за кој смета дека е биде исклучително корисен во тимот за следната сезона.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата