x

Барса најде десен бек во Лестер, го сака и Мурињо

И покрај тоа што ги имаат Серџи Роберто и Нелсон Семедо, Барселона сака да се засили на позицијата десен бек. Барса го најде идеалното решение во Лестер.

Станува збор за Рикардо Переира кој што игра во голема форма во Лестер сезонава. За него има интерес од големите клубови, а Барса прва планира да се пушти во ангажман. Пред се Тотенхем подготвува понуда од 30 милиони евра за десниот бек.

Тоа би значело дека Семедо би си заминал од каталонскиот клуб.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата