x

Барса му пронајде клуб, Тодибо заминува во Англија

00865680

Жан Клер Тодибо ќе ја продолжи својата кариера во Англија и ќе стане дел од екипата на Фулам. Барселона реши да го продаде дефанзивецот и за него Премиерлигашот ќе плати 18 милиони фунти.

Иако Фулам не ја стартуваше сезоната како што треба сепак, самиот Тодибо според информациите е исклучитело среќен што заминува таму.

Тој изминатата сезона ја мина како позајмен фудбалер во тимот на Шалке 04 но Германците не сакаа да го откупат неговиот договор и го вратија во Барселона.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата