x

Барса веќе го изгуби трпението, го продава Умтити во Италија

Самуел Умтити е блиску до заминување од Барселона, и кариерата да ја продолжи во Италија.

Една од причините што Каталонците го продаваат, е фактот што стоперот лесно се повредува, и оваа сезона повеќе беше на трибините од што на теренот.

Веќе неколку тима од Серија „А“ се интересираат за неговите услуги.

Умтити има проблеми со коленото кои го мачат веќе долго време.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата