x

Барди со емотивна порака: Ајде момци, сите сме со вас браќа!

bardi-i-alioski-e1573726131218

Ако на некому му е навистина тешко што денеска нема да истрча на жешкиот терен вои Тбилиси тоа сигурно е Енис Барди. Момчето кое на секој меч остава срце на терен за макеоднската репрезентација, денеска пред средбата на социјалните мрежи со емотивна порака до своите репрезентативни колеги:

„До овде стигнавме затоа што го заслуживме, уште еден чекор пред големиот сон за сите нас! Нема да можам да сум на терен со вас, но ке навивам до крај и ке ве поддржам во секоја секунда на утакмица, поддржете се еден со друг и ќе ја добиеме уште ова. Ајде момциии сите сме со вас брака!“

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата