x

Барди гол шоу, ја „решета“ Селта како сака

Не застанува Енис Барди, на полувреме неговиот тим на гостувањето кај Селта има 2:2, а нашиот репрезентативец ги пoстигна двата гола. Откако погоди во 14. минута за почетно водство, во 24. минута Енис Барди на одличното додавање излезе сам пред противничкиот гол и рутински погоди за втор гол на овој меч, инаку за него јубилеен 100-ти за клубот.

Енис мајсторе секоја чест. Така се станува играч од светска класа, со голови и успеси на највисоко можно ниво.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата