Бака Прасе во моментов ужива во Дубаи, каде наводно изнајмил луксузен автомобил вреден 150.000 евра.

– Тој отиде во Дубаи со неколку пријатели и добро се забавува! Тие престојуваат во еден од најдобрите хотели на плажата, па од собата имаат прекрасен поглед кон морето. Штом пристигнаа, Бака Прасе веднаш тргна во потрага по изнајмување автомобил и му падна во очи еден скап автомобил кој чини дури 150.000 евра, па затоа мораше да плати неколку илјади евра за изнајмувањето, вели добро информиран извор.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kralj Dubaija

A post shared by Bogdan Ilic (@bakaprase) on

– Тој зеде автомобил неколку дена за да ги посети најинтересните места во Дубаи.

Изворот додава дека Бака Прасе воопшто не се штеди, пиел  коктел послужен во кристално стакло и од 650 долари, во едно од најскапите кафулиња на Емиратите.