x

Баерн Минхен започна со тренинзи

Уште еден Бундеслигаш одлучи да им се врати на колектнвните тренинзи, секако почитувајќи ги правилата и препораките за однесување за време на пандемијата на коронавирусот.

Секако, на терен не смее да бидат повеќе од пет играчи, а тоа беше испочитувано, како што претходно направија и екипите на Шалке 04, и Борусија Дортмунд.

Клубот направи и специјални соблекувални каде што можат да престојуваат само двајца во еден момент, а ракување и директен допир е строго забрането.

 

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата