x

Бабунски позитивен на КОВИД-19, Ашковски по неколку дена во изолација истрча на терен

david-babunski

Ботошани игра на гости со Газ Метан во рамките од 8. коло на насилната романска лига. За Ботошани во комбинација не е македонскиот интернационалец Давид Бабунски кој е позитивен на КОВИД-19 и заедно со уште еден фудбалер (Денис Харуц) се во изолација.

Но затоа на теренот вечерва се најде другиот македонски интернационалец во Ботошани Стефан Ашковски чиј тест бил негативен, но помина неколку денови во самоизолација поради тоа што бил во директен контакт со Бабунски.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата