x

Бабиќ без Ѓукиќ, Кукуловски и Ојлески против Кадетен

babic-1

Е.Пелистер ги доби резултатите од Ковид-тестовите. Сите ракометари и стручниот штаб се негативни, но стратегот Жељко Бабиќ на утрешната средба против Кадетен Шафхаузен нема да смета на Ѓукиќ, Ојлески и Кукуловски.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата