Кој е најдобар тенисер во историјата на ‘белиот спорт’?

Прашање за кое вероватно постојано ќе се води дебата.

Сепак, АТП на својот официјален Инстаграм објавил фотографија, со која покажал дека Новак Ѓоковиќ е најдобар од било кога, бидејќи има најмногу титули од големата тројка.

Рафаел Надал и Роџер Федерер имаат поголем број Грен слем титули, но Ѓоковиќ собрал 58 титули на сите турнири, што е за две повеќе од Шпанецот и четири повеќе од швајцарскиот играч.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Forever in awe of these three legends. ?

A post shared by ATP Tour (@atptour) on