Министерството за надворешни работи на Грција внимателно гиоследи развојот на настаните околу иранскиот танкер што плови кон грчките води откако беше ослободен во Гибралтар, соопштија дипломатски извори од Атина.

Иранскиот танкер не достави официјално барање за влез во ниту едно грчко пристаниште, пренесува АНА.

извор: Makfax