Како што предвидуваат астролозите, на 27-ми јануари ќе се појави усогласување на романтичната Венера и чувствителниот Нептун на небото, така што можеме да очекуваме да ги почувствуваме сите можни емоции во врска со партнерството, пренесува Космополитан.

Без оглед на кој хороскопски знак припаѓате, тогаш срцето ќе ви се загрее и покрај студот.

Овен

Животот ќе ви изгледа како сопствен роман за романтика. Сепак, не поминувајте премногу време меѓу чаршафите, затоа заборавете на сите други заложби и врски како што се работа, пријатели и семејство.

Бик

За да не ви стане досадно, важно е во моментот да флертувате и одржувате релаксиран однос без обврски. Единствениот проблем: кога улогите се обратни (што, реално може да се случи), ќе сакате нешто повеќе.

Близнаци

Вашиот бизнис можеби е во хаос, но затоа вашата сакана е на врвот на вашиот приоритетен список. Направете промени во вашиот професионален план за да се прилагодите на вашата сродна душа. Не грижете се, тие ќе го ценат целиот напор што ќе го вложите за да се оствари врската.

Рак

Ова е време кога планирате романтично патување со партнерот. Знаете, еден од оние на полупуст остров каде би можеле да одите голи ноќе и да јавате коњи на плажа во текот на денот. Направете го овој сон јаве и закажете викенд каде било за да се поврзете на подлабоко ниво.

Лав

Вие доживувате чиста, огромна интимност. Тоа подразбира уривање на сите sидови што стојат помеѓу вас и лицето што ве привлекува. Може да биде страшно за секого освен вас, затоа што сакате да бидете во центарот на вниманието.

Девица

Вие барате внимание! Желбата да се поврзете со некој специјален е поголема отколку што беше пред само една недела. Ова нема да биде нешто минливо, тоа ќе биде време кога навистина ќе се поврзете со некого. Свадбени ѕвона веќе се слушаат во позадина!

Вага

Дојде време да се подобри вашиот живот, нели? Како да го направите првиот чекор? Може да запознаете некој нов и убав преку Тиндер, кој не е „ваш тип“, но се чини дека „се топите“ кога ќе ги затворите очите.

Шкорпија

Вашиот прв датум денес може да биде почеток на нешто убаво. Но, наместо да седите во локален бар и да разговарате за вашите животи, бидете креативни! Однесете ја таа личност на час по готвење или на пеинтбол за да имате многу смеа и да создадете спомени.

Стрелец

Никогаш не сте биле таков човек кој сака да се посвети само на една личност … До сега! Поминете мрзлива, зимска недела во кревет, разменувајќи нежности и поврзете се еден со друг. Се разбира, мобилните телефони не се дозволени во спалната соба!

Јарец

Вие чувствувате потреба да флертувате. Првиот потег направете со испраќање порака до вашата симпатија на Инстаграм. Не бидете нервозни! Таа ќе ве покани да излезете заедно пред да имате шанса да го сторите тоа.

Водолија

Имате таен обожавател кој е многу заљубен во вас. Пред да го пребарувате вашиот список на следбеници на Инстаграм, прашувајќи се кој би можел да биде, запомнете: може да потрае некое време пред да ви се обрати. Не грижете се, тие ќе ви се откријат и ќе ви ги споделат своите чувства што ќе ве „разбудат“.

Риби

Ова е вашето време да заблескате во областа на романтиката! Вашата врска може да се продлабочи тој ден, правејќи да се чувствувате повеќе за заљубени од порано. Обидете се да останете приземни.