x

Артета посочи: Поради Џака го загубивме мечот

arteta

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета е разочаран по новиот пораз на својот тим. Барнли славеше со 1-0, а главна причина беше црвениот картон на Џака, кој ги остави своите соиграчи на „цедило“.

Швајцарскиот репрезентативец беше исклучен во 59-та минута, откако почна да го дави противничкиот фудбалер Ешли Вествуд.

„Се падна во вода кога Џака беше исклучен. Во овој момент го загубивме моментот. Неговото однесување е неприфатливо. Направи голема грешка, тоа нам не чинеше. Знаевме дека мораме да славиме, но со десет играчи тоа е тешко“, рече Артета.

Тој им се заблагодари на фановите кои дојдоа да ги поддржат по болниот пораз.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата