x

Арсенал денеска со дресови кои носат порака

Вечерва се рестартира Премиер лигата се гра дербито Манчестер Сити  – Арсенал, а на самиот меч, гостинските играчи ќе се појават во специјално изработени дресови кои на себе ќе носат порака. Поточно две.

Во името на протестите кои се раширија ширум целиот свет, а се дел од кампањата Black lives matter, како и подршката која ја даваат за медицинските лица ширум Великја Британија, кои целосно се посветија во борбата и сузбивањето на коронавирусот на ова подрачје.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата